Страница 1 от 1

Договор за сътрудничество

МнениеПубликувано на: 20 Авг 2005, 15:58
от Ани
Две лица сключват договор за сътрудничество - единият участва с общински имот, чийто наемател е той, а другият с пари. Възможно ли е този с имота да сключи договор за сътрудничество с трето лице със същия имот и по този начин да игнорира първия? Изобщо много заплетена ситуация, ако някой може да ми помогне ще разкрия още информация. Благодаря!

МнениеПубликувано на: 20 Авг 2005, 16:32
от галина
А какво пише в договора на първия с Общината?

МнениеПубликувано на: 20 Авг 2005, 16:42
от Ани
Спечелил е търг за 3 години. Не може да отдава на трети лица под наем. За разполагане на преместваем търговски обект. За договор за сътрудничество нищо не пише.

МнениеПубликувано на: 20 Авг 2005, 18:54
от monteskio.
Доколкото разбирам става въпрос за преотдаване под наем на преместваем обект, който е разположен върху общинско място. В този случай търговска дейност може да извършва само наемателят. Чрез наредба съответния Общински съвет урежда именно отношенията свързани с преместваемите обекти. В наредбата на Об.съвет Варна изрично е записано, че тези обекти не могат да се преотдават по какъвто и да е начин включително и чрез договор за сътрудничество. В тази връзак, считам, че наредбите издавани и от друите общински съвети включват подобни разпоредби. В тоз смисъл този договор за сътрдуничесто да дава право на участващия с пари да извърша стопанска дейност. Доколкото си спомням, ако се установи че има наличие на такъв договор - то се носи админинстативна отговорност. В този случай може да се използва трудово договор между наемателят и този, който желае да извършва търговска дейност.

MONTESKIO

МнениеПубликувано на: 20 Авг 2005, 19:08
от Валсоримин
Трудовият договор е юридически вариант,но най-вероятно участващия с пари няма да се съгласи,тъй като всичко придобито по време на дейността на двамата ще е на името на фирмата на наемателя на общинския имот.

МнениеПубликувано на: 20 Авг 2005, 19:16
от monteskio.
Именно - аз посочих юридическия вариант.Вярно е, че имуществените отношения между двете лица се усложняват, но ...друга възможност няма, ако в наредбата има подобна разпоредба.

MONTESKIO

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2005, 08:47
от Ани
Доста сложно става ... преместваемият обект е изграден изцяло със средства на лицето, участващо с пари. Наемателят всъщност изобщо не извършва търговска дейност. Няма ли някакъв начин да се заздравят юридически тези отношения. Третото лице, което иска да сключи същият договор с наемателя има доста силни позиции и има вероятност да иска да прави "мръсно" на първия. Преди време точно тук питах и ме посъветваха да се направи договор за сътрудничество. Сега излиза, че никак на е стабилен, така ли? Ами ако се направи гражданско дружество?

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2005, 18:22
от галина
Ами вместо да питате във форума,за да спестите някой лев,обърнете се към адвокат,представете му всички документи и след като се запознае в детайли с въшия проблем ще ви помогне!Учудвам се на хора,които търсят решаване на проблемите си он-лайн!