Страница 1 от 1

помощ-регистрация на дружество!

МнениеПубликувано на: 23 Май 2005, 11:26
от dishka
Колеги, може ли някой да ми каже дружество под каква форма трябва да регистрирам, за да бъде възможно никой от съдружниците да не бива обезпокояван по никакъв начин с присъствие или с нотариална заверка на подпис по никое време, а цялата дружествена работа да бъде извършвана от управител. Това се получава така, защото съдружниците са чужденци и живеят в чужбина.Благодаря Ви!

Re: помощ-регистрация на дружество!

МнениеПубликувано на: 24 Май 2005, 15:24
от nikilex
Управителя не е задължително да е и съдружник. Вписваш го в ТР като Прокурист.

Re: помощ-регистрация на дружество!

МнениеПубликувано на: 25 Май 2005, 12:04
от 11111111
По принцип нотариусите искат за сделки с недвижими имоти, собственост на дружеството, да има протокол от ОС с нотариална заверка на подписите. Някои признават и един протокол, с който се "... Взема решение и упълномощава Управителя ?Прокуриста/ да извършва сделки на разпореждане с недв. имоти на цена каквато намери за добре и т.н...."

Re: помощ-регистрация на дружество!

МнениеПубликувано на: 25 Май 2005, 15:44
от 1
OOD

Re: помощ-регистрация на дружество!

МнениеПубликувано на: 26 Май 2005, 18:14
от dishka
Kak OOД като по см. на чл.137, ал.1, т.7 от ТЗ това е в компетентността на ОС и трябва изрично пълномощно за целта?

Re: помощ-регистрация на дружество!

МнениеПубликувано на: 26 Май 2005, 18:17
от dishka
Да, но някой съдия може да поиска нотариално заверено пълномощно за такава сделка на разпореждане?

Re: помощ-регистрация на дружество!

МнениеПубликувано на: 28 Май 2005, 19:03
от МS
Няма вариант при ООД управителят да може да извършва всякакви действия и сделки без да му е необходимо в някои случаи решение на общо събрание на съдружниците - например за разпореждане с недвижими имоти, ипотеки, банкови кредити и т.н. Това е възможно само при акционерно дружество, но тогава в някои случаи ще бъде необходимо решение на Съвета на директорите. Т.е. независимо кои са акционерите и къде се намират, членовете на Съвета на директорите трябва да са в наличност. Отделно от това, уставът на дружеството задължително трябва да предвижда компетентност на Съвета по чл. 236, ал.2 във вр. с ал.3 от ТЗ. При акционерно дружество единственото "задължително" текущо решение на общо събрание е това за приемане на годишен счетоводен отчет. Срокът обаче не се следи от никой орган и никое дружество не е санкционирано затова, че не приело в срок годишния отчет, още повече, че той подлежи на деклариране и публикуване преди да е изтекъл срока по ТЗ за приемането му. Разбира се липсата на контрол не се отнася до публичните дружества, но едва ли имате предвид такова дружество. С две думи - ако регистрирате акционерно дружество, можете години да не провеждате общо събрание, а да работите със Съвета на директорите - става дума за текуща търговска дейност, включително всички видове разпоредителни сделки, без да се засяга капитала, устава и съществуването на дружеството.

Re: помощ-регистрация на дружество!

МнениеПубликувано на: 30 Май 2005, 14:25
от dishka
Благодаря колега, мислих и по този вариант, но все пак ще дойде ден, в който това общо събрание трябва да се проведе. Аз мисля решенията на общото събрание да се вземат от чуждестранна компания, която да притежава наше ЕООД, но не знам каква форма ще признае съда?

Re: помощ-регистрация на дружество!

МнениеПубликувано на: 30 Май 2005, 14:35
от mi6el
Кой нотариус ти иска протоколите от ОС с нотариална заверка на подписа???

Re: помощ-регистрация на дружество!

МнениеПубликувано на: 31 Май 2005, 10:25
от dishka
Никой, но някой може и да ги поиска. И не в нотариусите е проблема, а в съдиите, как ще впише продажба на недвижим имот само с подписа на управителя?