bird_of_paradise написа::lol: Иии, брех, много си ... пунктоален/пунктоална.
229, ал.1 т.4 или 292 ГПК ( ако изобщо е посочена правна норма като основание), или 144 АПК, а може и за цвят да е притурен § 2 ДОПК, какво значение има, когато говорим за опущение на съд, който не разполага с правомощие да спира делото на кое да е от посочените основания ( може и всички, че да е по-интересно за четящите)?
Мисълта ми е, че не следва да се публикува този порочен акт (който е само една брънка в плетеницата на мазалото), защото е неправилен, а ВАС имат обилна практика по тези въпроси ( доколкото ми е известно се затвърди след ТР 8/2014 ВКС)- отменят определения за спиране на АС, които позовавайки се на т.д. мотивират невъзможност за правилно решаване на делото.
Да, в това отношение съм пунктуален. Това се дължи на убеждението ми, че мотивите на съдебния акт следва да отразяват вярно и точно наличните данни по делото /229, ал.1 т.4 или 292 ГПК не са с идентично съдържание и адресати/. Неоспорим факт е, че качеството при мотивирането на съдебните актове спадна драстично. Както всички знаем причините затова са много - и обективни и субективни... Важното обаче е друго, че към днешна дата сме се приспособили към това състояние и вече сме склонни да ги пренебрегнем, търсейки по логически път обосновката на крайният резултат. Да, вярно е, че определението на ВАС не илюстрира в пълна степен това състояние, обаче това не може да оправдае липсата на критично отношение към мотивите му.
Но..., последният ми пост би израз най-вече на възмущението ми от това как върховен съдебен орган на тази държава може ,ей така с лека ръка, да сочи като правен аргумент за постановяване на своето определение - акт на некомпетентен държавен орган.... За да стане по-ясно, въпросът за приложимостта на чл.292 ГПК към административното производство, следва да бъде анализиран и обоснован въз основа на мотивите на законодателя при приемането на въпросната правна норма, а не след съблюдаване на ТР, постановено от ВКС /след съобразяване особеностите на приетия през 2007 г. ГПК, относими единствено към разглеждането на граждански и търговски дела/.
Задавам си едни въпроси... Чрез такова поведение ли се гради авторитетът на орган на съдебната власт? Или идеята е само да взимаме /получаваме трудовото си възнаграждение/, без да даваме - пък авторитетът на институцията "кучета го яли"? Не знам, вече се обърках тотално!
bird_of_paradise,
Весело посрещане на Новата 2017 години. Много здраве, щастие, късмет!