Страница 1 от 1

Може ли да се докаже в съда със свидетел представяне на доку

МнениеПубликувано на: 30 Юли 2005, 11:13
от Аспарух
Въпроса е малко тъп, но все пак не е лошо човек да се допита. И така, може ли, с оглед липсата на такова ограничение в чл.133ГПК, в съда със свидетел да се доказва, че определен документ/напр. съдебно решение/ е бил представен в административен орган за изпълнение, при положение , че АО не е издал входящ номер? Много е важно, моля ви за сериозни отговори.

МнениеПубликувано на: 30 Юли 2005, 18:13
от Sevi22
Бихте ли конкретизирали съдебното решение влязло ли не в законна сила.Административния орган на базата на това решение е издал заповед или нещо друго? :?:

МнениеПубликувано на: 30 Юли 2005, 22:01
от enigma
Да, то просто няма друг начин - в случая доказвате обаче отказа или пропуска на АО да заведе входящ номер.

МнениеПубликувано на: 01 Авг 2005, 10:17
от Аспарух
Самото съдебно решение е решение по чл.14 ал.4 ЗСПЗЗ. Било е представено от един от спечелилите делото в Поземлената комисия, за да го изпълни тя-да издаде ново решение. В ПК обаче някой служител е бил роднина на ищците, и са хвърлили решението в коша, като бързо след това ответника е прехвърлил всички имоти на сина си. Сега съм завел иск по чл.108 срещу сина, и понеже решението на ПК има конститутивно действие, въпроса опира до това дали има такова решение, дали е подадена молба за издаването му въз основа на съдебното решение. Малко е объркано, но тя цялата практика на съда по този вид дела е крайно противоречива.