начало

При прехвърляне на имот с цел обезпечаване на заем ползват ли се следващите му купувачи от правилото на чл. 17, ал. 2 ЗЗД При прехвърляне на имот с цел обезпечаване на заем ползват ли се следващите му купувачи от правилото на чл. 17, ал. 2 ЗЗД

МПС на инвалид; продажба?

Поставяне и решаване на правни казуси
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


МПС на инвалид; продажба?

Мнениеот Stoianov » 01 Сеп 2005, 17:53

Здравейте, моля помогнете с мнения за следния казус: Преди време, в съответствие със закона, автомобил е внесен от Германия на името на инвалид, като по този начин е избегнато плащането на мито. След време, инвалидът е починал. В момента, човекът, от когото искам да закупя колата, притежава пълномощно от съпругата на починалия. Какви варианти съществуват от тук нататък и кои бихте ми препоръчали? При договор за покупко-продажба ще трябва ли да се плати митото или някакви други такси? Възможно ли е съпругата да издаде пълномощно на мен?

Предварително благодаря!
Поздрави!
Stoianov
 

Мнениеот галина » 01 Сеп 2005, 18:00

При всички положения ще ви трябва съгласието не само на съпругата, а и на другите наследници.На първо време поискайте у-ие за наследници.
галина
 

Мнениеот cvjat » 01 Сеп 2005, 18:51

до изтичане на три години от закупуване на автомобила го карайте само с пълномощно от наследниците на починалия. ако трябва да го платите преди това сключете предварителен договор запродажба, под отлагателен срак-изтичане на митничиските ограничения.предварителния договор трябва да се сключи с всичк инаследници.до изтичане на митническите ограничения се дължи мито при продажба, но не от Вас а от наследниците.
cvjat
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 01 Сеп 2005, 18:47

Мнениеот Stoianov » 01 Сеп 2005, 22:33

Да разбирам ли, че 3 години след закпуването на автомобила карането с пълномощно по нещо се различава от същото в рамките на този 3-годишен срок?
Stoianov
 

Мнениеот Гост » 01 Сеп 2005, 23:21

не разбирам въпроса Ви.
до изтичане на 3 г. от ВНАСЯНЕ на автомобила той се управлява с пълномощно за да не възникне митническо зъдължение.след изтичане на 3-те години е добре да го закупите, защото така интересите Ви ще са защитени най-добре-до продажбата собственици са упълномощителите и те могат по всяко време да си вземат автомобила, назависимо дали за него е платено или не.затова се прави предварителен договор,който служи и като разписка за дадените пари
Гост
 

Мнениеот Stoianov » 02 Сеп 2005, 10:39

И аз не разбирам докрай... 3 години след внасянето на автомобила изтичат ли митническите задължения??
Stoianov
 

Мнениеот roro » 02 Сеп 2005, 10:52

За вас изтичат , защото митническите задължения ще тежат върху наследниците .
roro
 

Мнениеот MS » 02 Сеп 2005, 10:57

roro написа:За вас изтичат , защото митническите задължения ще тежат върху наследниците .

Три годишното ограничение по отношение на автомобила изтича в 3 г. срок от оформяне на вноса и наследниците, респ. вие можете да правите каквото си искате с автомобила.
MS
 

Мнениеот Гост » 02 Сеп 2005, 20:16

след изтичане на трите години автомобилът става " чист ".до тогава той не трябва да става предмет на РАЗПОРЕДИТЕЛНА сделка т.е.продажба,замяна,залог,отдаване под наем.мито не дължи никой,ако автомобилът не стане предмет на тези сделки в рамките на трите години.
Гост
 


Назад към Взаимопомощ


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 56 госта


cron